04 03 2016

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com


SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA

.... • En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Sorularınız İçin Yazın:

emeklilikuzman@gmail.com


Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SGDP kaldırıldı diye öğrendim doğru mu?

 
Destek primi kaldırıldı

Soru: Emekli sandığından emekli memurum. Ekim 2015’de basit usulde işyeri çalıştırmaya başladım. Maaşımdan her ay yüzde 10 SGDP kesiliyor. Bu kesinti kaldırıldı mı? Yani diğer SSK, Bağ-Kur ve Emekli sandığı emeklisi esnafın hepsine de uygulanacak mı? Torba yasada ki SGDP kaldırıldı diye öğrendim doğru mu? 

Naci SÖNMEZ

Cevap: 10 Şubat 2016 tarihli resmi gazetede yayımlanan 6663 sayılı yasa ile; emekli olup Bağ-Kurlu olmayı gerektiren faaliyetlerde bulunanların emekli aylığından kesilmekte olan  Sosyal Güvenlik Destek primi Şubat ayına ilişkin destek priminden itibaren kaldırıldı. Sizin gibi memur emeklilerinin Mart ayında alacağı emekli aylığından kesinti yapılmayacak.     

Ekrem SARISU - POSTA

0
0
0
Yorum Yaz